Wspólnie zadbajmy o środowisko

Auto Plaza Bielany - Wspólnie zadbajmy o środowisko
  • Napisz do nas
  • Umów jazdę próbną
  • Umów wizytę serwisową
  • Newsletter
  • Facebook

Zadaj pytanie

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy, a my szybko się z Tobą skontaktujemy!

 
1 Początek 2 Krok 1

Umów się na jazdę próbną

Umów się na jazdę próbną

 
1 Początek 2 Krok 1 3 Krok 2 4 Krok 3

Umów się na wizytę w serwisie

Wypełniając poniższy formularz kontaktowy, w szybki sposób zarezerwujesz wizytę w naszym serwisie mechanicznym.

Uwaga! Przy rezerwacji usługi wymiany opon podczas HAPPY HOURS [poniedziałek – piątek, godz.: 6.00 – 8.00 lub 18.00 – 20.00]
bezpłatne sprawdzenie zawieszenia oraz układu hamulcowego! Dotyczy tylko Auto Plaza przy ul. Popularnej .

 
1 Początek 2 Krok 1 3 Krok 2 4 Krok 3

Zapisz się na newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać porady motoryzacyjne, ciekawostki ze świata Forda, informacje o promocjach, bądź brać udział w naszych konkursach, zapisz się na nasz newsletter!

 
1 Początek 2 Krok 1

Wspólnie zadbajmy o środowiskoposter-www2.png

Auto Plaza bierze udział w programie „Neutralny bilans emisji CO2”, wdrażanym wspólnie z marką Castrol, który umożliwia nam większe zaangażowanie w  działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Program składa się z dwóch etapów, można wdrażać je w swojej firmie pojedynczo lub jednocześnie. W pierwszym etapie neutralizowana jest emisja dwutlenku węgla wytwarzana przez samochody w firmie i auta klientów. Niezbędne są do tego tzw. kredyty węglowe, które są dostępne w naszej firmie. Dzięki nim finansowane są programy redukcji emisji CO2 w wielu miejscach na świecie, m.in. Zambii, Indiach, Chinach, Peru i Meksyku. W drugim etapie stacja dealerska jest poddawana certyfikacji, a po jej zakończeniu otrzymuje certyfikat Neutralnego bilansu emisji CO2.

Dzięki dostępnym narzędziom na platformie www.bptargetneutral.com byliśmy w stanie obliczyć emisję CO2 wszystkich naszych aut służbowych, demonstracyjnych i zastępczych. Dysponując taką wiedzą mogliśmy zdecydować w jaki sposób najłatwiej ograniczyć ślad węglowy i zmniejszyć poziom emisji w przyszłości.

W Auto Plaza podjęliśmy działania mające na celu neutralizację emisji CO2 wytwarzanej przez auta w naszej firmie – samochody demonstracyjne, służbowe i zastępcze. Łączna emisja CO2 przez wszystkie nasze pojazdy w ciągu roku to ok. 307 ton. To tyle, ile 72 loty do Australii i z powrotem lub blisko 900 podróży z Gdańska do Zakopanego i z powrotem.

Wykupione przez nas kredyty węglowe pozwolą na zneutralizowanie tej ilości CO2 poprzez realizację projektów ekologicznych na całym świecie, przyczyniając się tym samym do globalnej poprawy czystości powietrza. Jako stacja dealerska dbamy o przestrzeganie najwyższych norm i zaleceń w zakresie ochrony środowiska. Prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów przemysłowych i komunalnych, które przekazujemy do utylizacji certyfikowanym firmom.  Prowadzony jest monitoring jakości ścieków i ich podczyszczanie przed wprowadzeniem do kanalizacji na podstawie stosowych pozwoleń. Monitorowana jest też emisja gazów z lakierni.

Coraz więcej klientów uzależnia swoje decyzje zakupowe od tego, w jaki sposób firmy traktują środowisko. U nas mogą być pewni, że trafili we właściwe miejsce. Nie tylko sami dbamy o środowisko naturalne. Umożliwiamy też neutralizację CO2 wytwarzaną przez wszystkie sprzedawane i serwisowane przez nas samochody. Cena kredytu jest bardzo niska – zrównoważenie emisji CO2 przez 10 tys. km kosztuje zaledwie ok. 28 zł.

Jeśli nie jest Ci obojętne zanieczyszczenie środowiska, pomożemy Ci zneutralizować CO2 emitowane przez Twój samochód. Już wkrótce usługa neutralizacji CO2 dostępna będzie dla klientów w naszych salonach.

Pobierz ulotkę programu

Dowiedz się więcej: